OFERTA
Chirurgia plastyczna
Wykonywane zabiegi
Zapoznaj się z pełną ofertą zabiegów wykonywanych w Centrum Medycyny Estetycznej dr Kawa i umów się na wizytę w jednej z naszych placówek w dogodnym dla siebie terminie.
W naszej klinice od lat wykonujemy operacje stulejki, obrzezania oraz plastykę wędzidełka prącia. Problemy ze stulejką dotykają wielu mężczyzn w różnym wieku. Dzięki operacjom wykonywanym w naszej klinice rozwiązujemy je w taki sposób, aby nasi pacjenci już nigdy nie musieli czuć dyskomfortu ani bólu.
Plastyka stulejki jest operacją, w której chirurg poszerza ujście otworu napletka. Po konsultacji chirurg podejmuje decyzję, czy operacja będzie ograniczała się do częściowej redukcji napletka, czy też będzie on całkowicie usunięty.
Dzięki znieczuleniu miejscowemu zabieg jest całkowicie bezbolesny. Jednoczasowa plastyka wędzidełka prącia wykonywana razem z operacją stulejki daje gwarancję komfortu pacjenta i braku konieczności poprawiania kolejnych elementów.
Wędzidełko prącia jest fałdem błony śluzowej łączącym napletek z żołędziem. Kiedy jest on za krótki, powoduje dyskomfort podczas wzwodu czy penetracji i może naderwać się lub zerwać, co łączy się z dużym bólem i mocnym krwawieniem. Na szczęście problem ten może być chirurgicznie rozwiązany.
Ten zabieg wykonujemy w naszej klinice przy użyciu lasera chirurgicznego CO2, co w dużym stopniu zmniejsza uraz operacyjny i powoduje szybsze gojenie rany.
Już po 6-8 tygodniach po zabiegu pacjent może cieszyć się powrotem do współżycia i brakiem stresu związanego z wstydliwym problemem.
Zabieg trwa ok. 60-90 min.
Lipofilling, czyli powiększanie piersi tkanką tłuszczową to coraz bardziej popularna metoda powiększenia biustu. Zabieg polega na powiększeniu piersi poprzez uzupełnienie ich własną tkanką tłuszczową.
Lipofilling polecany jest jako alternatywa nieco bardziej inwazyjnego zabiegu powiększania piersi poprzez wszczepienie implantów, u pań które chcą nieznacznie powiększyć i wymodelować piersi. Jest również dobrą metodą do wyrównywania asymetrii piersi.
Zaletą procedury jest jednoczesne rzeźbienie wybranych okolic ciała – podczas liposukcji pobieramy tkankę tłuszczową z „problematycznych” okolic (brzuch, biodra, uda). Następnie odpowiednio przygotowany tłuszcz jest przeszczepiony do piersi. Efekt jest naturalny. Jeśli pacjentka chce bardziej zwiększyć objętość, zabieg można powtarzać.
Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu tumescencyjnym (miejscowym), pacjentka zostaje w klinice 1-2 godziny. Przez 3-6 tygodni należy nosić stanik bez fiszbin oraz ubranko uciskowe na odsysane okolice.
Dyskomfort jest mniejszy niż po powiększeniu implantami – piersi przez pierwszy tydzień są obrzęknięte, ale nie bolą. Tłuszcz podawany jest małą kaniulą z wielu wkłuć, ślady po nich po tygodniu są niewidoczne. Po liposukcji pozostają minimalne blizny (nacięcia na kaniulę).
Tkanka tłuszczowa, która się goi pozostaje na stałe. Jest to zwykle 40-60% przeszczepionego tłuszczu.
Okres rekonwalescencji jest krótki – po dwóch tygodniach zdejmujemy szwy z nacięć do liposukcji, po 3-4 tygodniach można wrócić do aktywności fizycznej.
- noszenie stanika bez fiszbin przez 6 tyg.,
- usunięcie szwów po ok. 7-10 dniach,
- noszenie ubioru uciskowego w miejscu po pobraniu tłuszczu przez 4-6 tyg.,
- obfite spożywanie płynów przez 2-3 dni od zabiegu.
Czym jest liposukcja i jak wygląda zabieg?
Liposukcja to zabieg polegający na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonych obszarów ciała – szczególnie z miejsc problematycznych, z których ciężko jest pozbyć się jej naturalnymi sposobami, takimi jak dieta czy aktywność fizyczna. Pomimo utraty wagi nie jest to zabieg odchudzający, natomiast znacznie poprawiający wygląd poprzez wymodelowanie figury, podkreślenie talii lub zaokrąglenie pośladków.
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu tumescencyjnym i dożylnym. Trwa – w zależności od rodzaju liposukcji i zakresu działań – od 2 do 5 godzin. Podczas liposukcji chirurg rysuje na ciele mapę miejsc, z których będzie odsysany tłuszcz. Następnie wykonuje kilka drobnych nacięć skóry – tkanka tłuszczowa nastrzykiwana jest specjalnym roztworem znieczulającym, a następnie rozbijana przeznaczonym do tego aparatem tak, by możliwe było odessanie jej nadmiaru.
Obecnie, zanim tłuszcz zostanie usunięty, komórki tłuszczowe „rozpuszcza się” za pomocą lasera, dzięki czemu nie dochodzi do uszkodzenia tkanek. W trakcie jednego zabiegu można usunąć około 3-4 litry tłuszczu. Podczas liposukcji laserowej wykorzystuje się specjalne urządzenie emitujące fale laserowe.
Gdy pacjentowi zależy również na wypełnieniu wybranych miejsc własnym tłuszczem, stosowany jest laser emitujący jedną wiązkę laserową, która rozbija, a nie niszczy komórki, dzięki czemu mogą one być wykorzystane jako wypełnienie. Po wykonanej liposukcji nakładany jest specjalny kombinezon uciskowy, dzięki któremu zmniejsza się powstały obrzęk.
Jak przygotować się do zabiegu liposukcji?
Liposukcję poprzedza wstępna konsultacja, niezbędne badania oraz kwalifikacja do zabiegu. Na trzy tygodnie przed planowanym zabiegiem należy odstawić leki obniżające krzepliwość krwi oraz leki hormonalne. Na tydzień przed zabiegiem zaleca się odstawienie lub ograniczenie używek, takich jak alkohol i papierosy. Ponadto należy się dokładnie wykąpać oraz usunąć owłosienie, jeżeli miejsca poddane zabiegowi są nim pokryte.
Co zrobić po zabiegu liposukcji?
Po zabiegu liposukcji pacjent przez 1-2 godziny pozostaje w klinice. Podczas zabiegu powstają obrzęki i zasinienia, stąd też w celu uśmierzenia bólu podawane są środki przeciwbólowe. Przez około 2 tygodnie należy ograniczyć intensywne opalanie, korzystanie z solarium oraz sauny, a także zrezygnować z nadmiernego wysiłku i aktywności fizycznej. Należy bezwzględnie stosować się do indywidualnych zaleceń lekarskich, jak również pamiętać o odpowiedniej aktywności i właściwej diecie.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu liposukcji?
Liposukcja to zabieg, który może być wykonany u osób w pełni zdrowych. Przeciwwskazaniem do zastosowania dostępnych metod jest cukrzyca, zaburzenia krzepliwości, choroby przewlekłe, autoimmunologiczne i nowotworowe, skazy naczyniowe oraz ciąża. Ponadto zabiegów nie przeprowadza się u osób z zaburzeniami psychicznymi, a także u nałogowych palaczy i osób mających problem z nadwagą.
Zalecenia po zabiegu:
- specjalną odzież uciskową należy nosić przez 4 tygodnie po operacji,
- przez okres 2 tygodni od dużych operacji oszczędzający tryb życia,
- spożywanie dużej ilości płynów powyżej 1,5 litra, szczególnie latem,
- na miejsca zasinione stosować żel Lioton 1000 lub maść z Arniką po zdjęciu opatrunków i zgodzie lekarza.
Do opadnięcia piersi najczęściej przyczyniają się: przebyte ciąże i karmienie piersią oraz utrata masy ciała. Również starzenie się nie sprzyja naszym piersiom – z wiekiem stopniowo spada poziom elastyny i kolagenu w skórze, zmniejsza się również gęstość tkanek.
To powoduje, że piersi stają się wiotkie i opadają, poddając się sile grawitacji. Nierzadko staje się to źródłem poważnych kompleksów i braku samoakceptacji.
Mastopeksja to operacja, na którą mogą zdecydować się kobiety w każdym wieku, niezadowolone z wyglądu swoich piersi. To skuteczny sposób na podniesienie biustu i szybkie uzyskanie oczekiwanego efektu.
Polega na wymodelowaniu piersi w taki sposób, aby ponownie stały się jędrne i uniesione. Kształt gruczołu piersiowego ulega zmianie, a nadmiar skóry zostaje usunięty, możliwe jest również zmniejszenie wielkości kompleksu brodawka-otoczka.
Operacja podniesienia piersi wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, w zależności od zakresu zabiegu. Trwa około 2-3 godziny. Po jego przeprowadzeniu pacjentce zakładany jest specjalny stanik pooperacyjny podtrzymujący biust, który powinna nosić przez 2 miesiące.
Okres rekonwalescencji trwa zazwyczaj kilka dni, a do aktywności fizycznej można powrócić po upływie 6-8 tygodni.
Po operacji piersi mogą być obrzęknięte i bolesne. Ostateczne efekty zabiegu zazwyczaj uzyskuje się po upływie 3-6 miesięcy.
Zalecenia pooperacyjne:
- noszenie stanika pooperacyjnego bez dodatkowych usztywnień do 2 miesięcy,
- przeciwwskazane leżenie podczas dnia przez pierwsze 3 tygodnie,
- w nocy spanie na plecach, bez uciskania piersi przez minimum 6 tygodni,
- ewentualne usunięcie szwów po 10-12 dniach po operacji.
Brwi tworzą oprawę oczu, delikatnie uniesiona linia doskonale je podkreśla. Silna mimika, upływ czasu oraz codzienny stres niekorzystnie wpływają na tę okolicę twarzy.
Chirurgiczne podniesienie brwi przyczyni się do zmiany wrażenia zmęczonej twarzy. Po przebytym zabiegu twarz wydaje się młodsza i pogodniejsza – spojrzenie jaśniejsze i zdecydowanie bardziej otwarte.
Wspaniały efekt końcowy jest długotrwały i w znacznym stopniu uatrakcyjnia wygląd twarzy. Zabieg ma na celu między innymi podniesienie linii brwi oraz ogólną redukcjaę zmarszczek czoła. Lifting brwi częściowo koryguje zmarszczki powiek górnych oraz fałd skórnych powieki.
Podniesienie brwi najczęściej polega na wykonaniu nacięć w okolicy skroniowej, w zakresie owłosionej skóry i odreparowanie skóry głęboko pod czepcem aż do brzegu oczodołu, następnie następuje uwolnienie więzadła skroniowego bocznego, co umożliwia podniesienie bocznej części brwi ku górze.
Skóra jest naciągnięta i skrócona – jej zeszycie następuje w miejscu pierwotnego nacięcia. Powstałe w skutek zabiegu blizny ukryte są pod włosami, co sprawia, że są niemal niewidoczne.
Zalety zabiegu to krótki czas trwania, brak potrzeby hospitalizacji oraz szybki proces powrotu do normalnego funkcjonowania.
Po operacji może wystąpić obrzęk i zasinienie powiek – jednakże wszelkie dolegliwości powinny ustąpić po około dwóch tygodniach. Finalny efekt podniesienia brwi można ocenić po trzech miesiącach rekonwalescencji. Niezwykle zadowalające rezultaty daje połączenie zabiegu podniesienia brwi z korekcją powiek.
Przeciwwskazania do zabiegu to:
skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża.
Zabieg jest wykonany w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 60-90 min.
Przerost tkanki tłuszczowej i/ lub gruczołu w okolicy piersi jest problemem wielu mężczyzn. Aby znów poczuć się komfortowo, niezbędne staje się skorygowanie defektu.
Wyróżnia się dwa rodzaje przerostu tkanek okolic piersiowych: gruczołu piersiowego i/lub tkanki tłuszczowej. Możliwym do zaobserwowania objawem jest zwiększenie objętości i wyniosłości piersi, co może powodować ich opadanie. W przypadku braku wiotkości, wykonuje się wycięcie lub odsysanie przerośniętych tkanek.
Czasem najlepszym rozwiązaniem staje się połączenie obu metod. Jeśli jednak skóra piersi jest zbyt wiotka (jest jej zbyt dużo), wówczas przeprowadzana jest plastyka piersi, a więc wycięcie nadmiaru tkanek wraz ze skórą. Także plastykę piersi można łączyć z wycięciem gruczołu lub liposukcją.
Przerost tkanki tłuszczowej jest problemem, u którego podstaw leży wiele czynników.
Zazwyczaj pierwsze symptomy można zaobserwować w okresie dojrzewania. Może być spowodowany przez uwarunkowania genetyczne, otyłość, sterydy itp.
Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, w trybie ambulatoryjnym, pobyt w klinice trwa ok. 1-2 godziny.
Zabieg trwa ok. 1-3 godziny w zależności od rodzaju wykonanego zabiegu.
Zalecenia pooperacyjne:
Stosować opatrunek, w późniejszym czasie strój uciskający przez 3 tygodnie. Po 3 tygodniach od zabiegu wykonywać masaż operowanej okolicy według zaleceń. Nie opalać korygowanej części ciała przez minimum 6 tygodni, ponadto nie narażać blizn na światło przez okres 3 miesięcy.
Usunięcie szwów po ok. 10-12 dniach od zabiegu.
Skóra okolic oczu jest niezwykle cienka i delikatna, przez co w tym obszarze najszybciej widoczne są oznaki upływającego czasu.
Obwisła skóra i głębokie zmarszczki to defekty, które odbierają młodzieńczy blask spojrzeniu i sprawiają, że cała twarz wygląda na zmęczoną i smutną. Plastyka powiek to jeden z najbardziej efektywnych sposobów chirurgicznego odmłodzenia twarzy.
Czym jest plastyka powiek i jak wygląda zabieg?
Plastyka powiek, zwana blefaroplastyką, to zabieg polegający na usunięciu nadmiaru skóry, fragmentu mięśnia okrężnego oka oraz przepuklin tłuszczowych, jeśli występują. Pozwala to zarówno na przywrócenie właściwego kształtu powiek, jak i odmłodzenie okolic oczu poprzez likwidację zmarszczek.
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa – w zależności od zakresu działań – od 1 do 2 godzin. Plastyka powiek górnych polega na wykonaniu cięcia skóry w miejscu, gdzie naturalnie występuje fałd górnej powieki, dzięki czemu blizna nie jest widoczna.
Następnie usuwany jest nadmiar skóry, a niekiedy także przepuklina tłuszczowa. W naszej klinice zabieg jest wykonywany za pomocą lasera chirurgicznego CO2, dzięki czemu uraz około operacyjny jest zacznie mniejszy.
Jak przygotować się do zabiegu plastyki powiek?
Na trzy tygodnie przed planowanym zabiegiem należy odstawić leki obniżające krzepliwość krwi. Na tydzień przed zabiegiem zaleca się odstawienie lub ograniczenie używek, takich jak alkohol i papierosy. Ponadto należy zrezygnować z aplikacji kosmetyków na skórę w dniu zabiegu.
Co zrobić po zabiegu plastyki powiek?
Jeśli zabieg wykonywany był w znieczuleniu miejscowym, wówczas pacjent opuszcza klinikę tego samego dnia. Po operacji powiek należy przykładać do nich chłodne okłady.
Szwy zostają usunięte w 6-7 dobie po operacji, zaś pełna rekonwalescencja trwa około 2-4 tygodni. W tym czasie należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego oraz nosić okulary przeciwsłoneczne.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu plastyki powiek?
Przeciwwskazaniem do wykonania plastyki powiek jest cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenie krzepliwości, aktywne infekcje wirusowe lub bakteryjne, ciąża i karmienie piersią, niektóre choroby autoimmunologiczne i nowotworowe, tendencja do bliznowców.
Zbyt duże wargi sromowe dla wielu kobiet mogą być przyczyną bólu przy wykonywaniu codziennych czynności – jak chociażby jazda rowerem. Często powodują również dyskomfort psychiczny, szczególnie w sytuacjach intymnych. Dlatego labioplastyka to niezwykle popularny zabieg wśród kobiet, które zastanawiają się nad zmianą kształtu i rozmiaru warg sromowych mniejszych i większych.
W przypadku pacjentek mających problem z krzepliwością krwi wymagana jest dodatkowa konsultacja ze specjalistami i normalizacja parametrów. Zabiegu nie przeprowadza się u kobiet ciężarnych ani w trakcie trwania miesiączki.
Wskazania do wykonania labioplastyki
Labioplastyka to zabieg, który polega na zmianie wielkości lub kształtu warg sromowych. Za duże wargi sromowe mogą przeszkadzać w codziennym życiu, a przede wszystkim są narażone na otarcia i powstawanie ran. Przerośnięte wargi sromowe mogą być również przyczyną częstych infekcji intymnych lub mniejszego zadowolenia z życia seksualnego.
Na wygląd warg sromowych ma wpływ również wiele innych czynników – piercing, nawracające infekcje, wszelkie zaburzenia hormonalne i stosowane kuracje. Labioplastyka to zabieg, który przywraca anatomiczny kształt miejsc intymnych, a wskazaniami do jej przeprowadzenia jest nie tylko asymetria warg sromowych, ale także powody estetyczne i psychologiczne, w tym trudności z akceptacją własnego ciała.
Przygotowanie do zabiegu
Przed zabiegiem należy wykonać szczegółowe badania ginekologiczne, między innymi cytologię. Zdecydowanie należy ograniczyć palenie, które zaburza proces gojenia ran.
Przebieg zabiegu labioplastyki
Labioplastykę można przeprowadzić za pomocą różnych technik – Trim, która polega na usunięciu brzegów warg sromowych mniejszych lub Wedge, czyli klinowej resekcji (tkanki wycięte w kształcie litery V). Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Labioplastyka trwa ok. 90 – 120 minut. W labioplastyce stosuje się szwy wchłanialne, które samoczynnie znikają po kilkunastu dniach.
Efekty po zabiegu labioplastyki
Blizny po zabiegu labioplastyki stają się niewidoczne po około 6-12 miesiącach pooperacji. Po 6 tyg. od zabiegu zaleca się stosowanie lubrykantów podczas współżycia (które samo w sobie jest doskonałą formą rehabilitacji) oraz ćwiczenie mięśni dna miednicy, potocznie zwanymi mięśniami Kegla, celem uelastycznienia tkanek pooperacyjnych. Po zabiegu może pojawić się opuchlizna, która zwykle ustępuje do 7 dnia. Zaleca się powstrzymywanie od stosunków seksualnych przez co najmniej 6-8 tygodni.
Po pełnej rekonwalescencji wargi sromowe są mniejsze, a tym samym poprawia się komfort pacjentki. Ważne jest, aby po zabiegu dbać o prawidłową higienę miejsc intymnych. Przez 4 tygodnie należy unikać aktywności fizycznej, która mogłaby podrażnić skórę. Przez okres 7 dni od zabiegu warto także unikać gwałtownego wstawania, nosić delikatną bieliznę z naturalnych materiałów oraz zrezygnować z obcisłych ubrań.
Wargi sromowe większe otaczają wargi sromowe mniejsze, łechtaczkę, ujście cewki moczowej i pochwy. Ich kształt jest szczególnie istotny dla wyglądu całych narządów płciowych.
Istnieje możliwość powiększenia warg sromowych większych przy pomocy kwasu hialuronowego lub tkanki tłuszczowej pacjentki pobranej za pomocą liposukcji.
Operacja, okres pooperacyjny, znieczulenie
Jest to nowoczesna metoda której celem jest powiększenie, ujędrnienie i poprawy wyglądu warg sromowych. Polega na ostrzyknięciu warg sromowych preparatem Desirial Plus – jest to kwas hialuronowy przeznaczony do zabiegów okolic narządów płciowych.
Drugim sposobem jest pobranie tkanki tłuszczowej za pomocą liposukcji i przeszczepienie do warg sromowych większych, zabieg ten jest wykonany w znieczuleniu miejscowym, w trybie ambulatoryjnym.
KONTAKT
Do zobaczenia
Skontaktuj się z nami i umów w jednej z naszych placówek.