loader image
OFERTA

Medycyna estetyczna

Botoks

Jak skutecznie pozbyć się zmarszczek? Jednym ze sposobów jest botoks. Jest on najpopularniejszą metodą redukcji oznak starzenia powstałych na skutek bogatej mimiki twarzy. 

Za wykonaniem botoksu przemawiają nie tylko zadowalające efekty, jakie można z jego użyciem uzyskać, ale również to, że metoda ta jest przebadana i stosowana od lat. Aby efekty zabiegu były zadowalające, musi być on przeprowadzony przez osobę mającą niezbędne kwalifikacje i doświadczenie.

Podstawowe informacje o botoksie

Toksyna botulinowa to naturalna toksyna, która hamuje uwalnianie acetylocholiny, czyli neuroprzekaźnika odpowiadającego za impulsy między nerwami a mięśniami. W rezultacie blokowania tych połączeń nie dochodzi do skurczów mięśnia, przechodzi on w stan relaksacji. 

Tym samym na twarzy nie pojawiają się zmarszczki charakterystyczne dla osób z bogatą mimiką twarzy. Toksyna botulinowa ogranicza pracę niektórych mięśni i tym samym odmładza wygląd skóry, natomiast nie służy do wypełnienia zmarszczek. Do tego stosowany jest kwas hialuronowy.

Zabieg z jego użyciem również znajduje się w naszej ofercie. Warto podkreślić, że toksyna botulinowa już od wielu lat jest z powodzeniem stosowana w medycynie estetycznej. Jej umiejętne zaaplikowanie gwarantuje wygładzenie zmarszczek i chroni przed powstawaniem nowych.

Dobrze przeprowadzony zabieg nie wiąże się z ryzykiem uzyskania efektu maski. Podanie toksyny botulinowej w odpowiedni sposób i w dobrze dobranych dawkach powoduje jedynie osłabienie mięśni twarzy, a nie całkowite wyłączenie ich działania.

Botoks – jak wygląda zabieg?

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej trwa zazwyczaj do 30 minut, a fakt, że preparat podawany jest niezwykle cienką igłą czyni go praktycznie bezbolesnym. Aplikowanie botoksu jest poprzedzone dokładną analizą mimiki twarzy przeprowadzoną przez lekarza. Na jej podstawie określa on, do których miejsc na twarzy preparat zostanie wprowadzony. Jak szybko działa toksyna botulinowa?

Pierwsze efekty są widoczne ok. 2-3 dni po zabiegu, a pełne rezultaty można zaobserwować po ok. 14 dniach. Utrzymują się one od 3 do 6 miesięcy.

Na co pomaga toksyna botulinowa?

Na botoks decydują się osoby w różnym wieku, a wszystko dlatego, że zmarszczki powstałe na skutek bogatej mimiki twarzy pojawiają się stosunkowo szybko. Toksyna botulinowa znajduje zastosowanie w przypadku zmarszczek mimicznych powstałych w okolicy: czoła, ust, nosa, między brwiami i wokół oczu.

Botoks jest podawany także osobom, które chcą pozbyć się uśmiechu dziąsłowego (gummy smile). Ponadto toksynę botulinową stosuje się w celu leczenia nadpotliwości (pachy, stopy, dłonie). Obszar ciała, na którym ten problem występuje, ostrzykuje się preparatem.

Wybierając naszą klinikę, masz pewność, że zabieg z użyciem toksyny botulinowej zostanie wykonany przez osoby z doświadczeniem i wiedzą. Tym samym możesz oczekiwać bardzo dobrych efektów. Botoks gwarantuje spłycenie zmarszczek i młodszy, ładniejszy wygląd skóry.

Modelowanie kształtu nosa kwasem hialuronowym

Nos jest elementem znacznie wpływającym na wygląd całej twarzy. Czasami jednak przeszkadza nam jego wielkość, kształt, występujące niedoskonałości – takie jak wzgórek na grzbiecie lub rozdzielenie chrząstki na czubku nosa. Korygowanie nosa z użyciem kwasu hialuronowego to nieinwazyjny sposób na poprawę jego wyglądu.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym trwa około 20-30 minut. Jest to metoda mało inwazyjna. Całość rozpoczyna znieczulenie nosa poprzez nałożenie kremu znieczulającego. Następnie wprowadzany jest preparat kwasu hialuronowego. Najważniejszym etapem jest odpowiednie wymodelowanie substancji do momentu uzyskania pożądanych efektów – kwas hialuronowy doskonale uzupełnia miejsca, które wymagają korekty, przy czym bardzo ważna jest tu odpowiednia technika oraz doświadczenie specjalisty wykonującego zabieg.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Jedynie na tydzień przed zabiegiem podania kwasu hialuronowego należy zaprzestać przyjmowania leków zmniejszających krzepliwość krwi, zwłaszcza aspiryny. Do zabiegu kwalifikowane są wszystkie osoby zdrowe, bez względu na płeć i wiek. Polecany jest on przede wszystkim osobom, które czują dyskomfort z powodu wyglądu swojego nosa, spowodowany chociażby jego kształtem, wielkością bądź defektami w postaci wzgórka na grzbiecie lub rozdzielenia chrząstki.

Co zrobić po zabiegu?

Zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po nim pacjent może powrócić do normalnego trybu życia.

Należy jedynie unikać sauny i solarium. Pierwsze efekty widoczne są natychmiastowo, natomiast na ostateczne należy poczekać około dwa tygodnie. Niekiedy po zabiegu pojawia się niewielki obrzęk i zasinienie skóry w miejscu nakłucia, które znikają po kilku dniach.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Do przeciwwskazań do jego wykonania należą:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • miejscowe stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik i inne),
  • choroby autoimmunologiczne,
  • leczenie onkologiczne,
  • tendencja do powstawania bliznowców.
Redukcja worków pod oczami autologicznym wypełniaczem tkankowym oraz przeszczepem własnego tłuszczu

Delikatna skóra w okolicach oczu to obszar szczególnie podatny na starzenie. Widoczne jest to przede wszystkim w zagłębieniu pod okiem, w obrębie oczodołu, gdzie pojawia się tzw. dolina łez. Powoduje ona efekt zmęczonego spojrzenia i smutnego wyrazu twarzy. Wypełnienie doliny łez autologicznym wypełniaczem tkankowym przynosi natychmiastowy efekt, dzięki czemu twarz wygląda na młodszą i bardziej wypoczętą.

Drugi sposób to wypełnienie tej okolicy własną tkanką tłuszczową. Zabieg ten jest bardziej inwazyjny niż autologiczne wypełniacz, ale jest dużo trwalszy.
 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wypełnienia doliny łez autologicznym wypełniaczem tkankowym jest metodą mało inwazyjną. Rozpoczyna się dokładnym oczyszczeniem skóry twarzy oraz zastosowaniem kremu znieczulającego na obszar, który będzie poddawany zabiegowi.

Następnie pobiera się od pacjenta niewielką ilość krwi, którą poddaje się odpowiedniej obróbce, dzięki czemu uzyskuje się wypełniacz z własnej krwi. Następnie wypełniacz podaje za pomocą cienkiej kaniuli lub igle podskórnie. Zabieg kończy delikatny masaż w celu równomiernego rozmieszczenia preparatu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Jedynie na tydzień przed zabiegiem podania kwasu hialuronowego należy zaprzestać  przyjmowania leków zmniejszających krzepliwość krwi, zwłaszcza aspiryny. Do zabiegu kwalifikowane są wszystkie osoby pełnoletnie, zdrowe, bez względu na płeć i wiek. Dedykowany jest zwłaszcza tym osobom, u których skóra pod oczami utraciła jędrność, zagłębienia stały się mocno widoczne, a także wystąpiły charakterystyczne cienie.

Co zrobić po zabiegu?

Zabieg ten nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po nim można wrócić do codziennej aktywności, unikając jedynie wizyt w solarium i saunie oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Efektem zabiegu jest znaczne nawilżenie i ujędrnienie skóry, spłycenie zagłębień, zmniejszenie zasinień, dzięki czemu wygląda ona młodziej i zdrowiej. Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu, natomiast na ostateczne należy poczekać około dwóch tygodni 

Trzeba wykonać serie trzech zabiegów celem otrzymania pełnego efektu przez 16 miesięcy.
 
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
 
Do przeciwwskazań uniemożliwiających przeprowadzenie zabiegu zaliczamy:
  • ciążę i karmienie piersią,
  • aktywne zakażenia skóry (opryszczka, trądzik oraz inne),
  • choroby autoimmunologiczne,
  • leczenie onkologiczne,
  • skłonność do obrzęków w okolicy oczu.
JaluToxin
JaluToxin to zupełnie nowa, przełomowa technika powstała w myśl zasady kompleksowego podejścia do obszaru twarzy i szyi. Kluczowym atutem JaluToxin jest jego potrójne działanie, które zawdzięczamy niespotykanemu dotąd połączeniu dwóch sprawdzonych procedur medycznych tj.: aminokwasowej terapii zastępczej AART Jalupro z toksyną botulinową. Fundamentalnym ogniwem zabiegu JaluToxin jest Aminokwasowa terapia AART Jalupro.
 
Skuteczność Jalupro to zasługa chronionej patentem, funkcjonalnej formuły czterech specyficznych aminokwasów (Glicyny, L-Proliny, L-Lizyny, L- Leucyny) w połączeniu z żelowym, delikatnie lepkim, nieusieciowanym HA. Jalupro, zawiera tę najbardziej aktywną, fizjologiczną sekwencję funkcjonalnych aminokwasów w formie prekursorowej, która jest w stanie inicjować syntezę kolagenu typu I i III oraz normalizować jego równowagę metaboliczną.
 
Z kolei zawarty lepki, nieusieciowany HA poza swoim udowodnionym działaniem nawilżającym, przeciwzapalnym i przyspieszającym gojenie będzie idealnym nośnikiem transportującym Botox. JaluToxin będzie zatem działał na trzech poziomach tj.: naskórka, skóry właściwej, jak również na powierzchni mięśni. Dzięki temu JaluToxin nawilża skórę, niweluje zasinienia wokół oczu i przebarwienia skóry, zagęszcza i ujędrnia ją oraz wygładza zmarszczki zarówno te utrwalone statyczne, jak i mimiczne.
 
JaluToxin pozwala dzięki zawartej w niej toksynie obniżyć powierzchowną kurczliwość skóry, uwalniając napięcie zmarszczek zlokalizowanych w najdelikatniejszych okolicach twarzy tj.: czole, w okolicy mięśni okrężnych oczu „kurze łapki”, ust „zmarszczki palacza”, czy też szyi „pierścienie Wenus” oraz mięśnia szerokiego szyi.
 
Co istotne, głębokie mięśnie pracują nadal zachowując naturalną mimikę, a jedynie powierzchowne włókna mięśniowe ulegają relaksacji w wyniku czego następuje rozprostowanie drobnych zmarszczek mimicznych. Ponadto należy zwrócić uwagę na jeszcze jedno bardzo ważne działanie JaluToxin, a mianowicie zawarta w mieszaninie toksyna będzie normalizowała zawartość sebum w skórze pomagając tym samym w niwelowaniu zaskórników i nadprodukcji łoju.
 

Przeciwwskazania:

Alergia na białko, ciąża i karmienie piersią, problemy z przewodnictwem nerwowo-mięśniowym, aktywne zapalenie skóry, rak, stosowanie leków rozrzedzających krew, niektóre choroby przewlekłe oraz choroby autoimmunologiczne – aktywne lub w stanie remisji.
 
Zalecenia: 
Nie wolno przyjmować leków zmniejszających krzepliwość krwi na tydzień przed zabiegiem. Do 5 dni po zabiegu nie należy rozgrzewać skóry – należy zrezygnować z sauny, solarium i dłuższego przebywania na słońcu.
Facelifting wolumetrycznym

Wolumetria twarzy – na czym polega i jakie są jej efekty? 

Z biegiem czasu twarz traci swój początkowy owal między innymi dlatego, że tkanka tłuszczowa przemieszcza się z policzków ku dołowi. W efekcie twarz traci objętość i wygląda na starszą, a skóra staje się wiotka i mniej elastyczna. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje bezpieczne i skuteczne zabiegi pozwalające zlikwidować te problemy.

Osoby, które chcą poprawić owal twarzy, odtworzyć odpowiednią symetrię mogą zdecydować się na miękki lifting lub wypełnianie z użyciem kwasu hialuronowego albo własnego tłuszczu.

Wolumetria twarzy – co to jest?

Wolumetria twarzy najczęściej przeprowadzana jest przy zastosowaniu kwasu hialuronowego (przykładem takiego zabiegu jest miękki lifting) lub przeszczepu własnego tłuszczu. Co daje wolumetria twarzy? Często pojęcie to rozumiane jest jako synonim modelowania twarzy bez użycia skalpela. W wyniku przeprowadzonego w gabinecie zabiegu można przywrócić właściwy owal twarzy, uwydatnić kości policzkowe i wyrównać kontur. Twarz po zabiegu zyskuje młodszy wygląd, poprawia się jędrność skóry, a zmarszczki zostają spłycone. Na zabiegi mające na celu zmianę rysów twarzy decydują się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni.

Wolumetria twarzy – jak wygląda zabieg? 

Jak już zostało wspomniane, jednym z zabiegów, jaki można przeprowadzić, aby poprawić rysy twarzy, jest miękki lifting. Stosuje się go po to, aby wymodelować skronie, policzki, brodę, żuchwę. Znajduje on zastosowanie także do likwidacji tzw. chomików, czyli opadających policzków. Najczęściej z tym problemem borykają się osoby po 50. roku życia. Miękki lifting pozwala uzyskać prawidłowe proporcje i zadbać o odpowiednią symetrię twarzy oraz spłycić bruzdy. Po zabiegu twarz ma nie tylko ładniejszy kształt, ale też skóra staje się bardziej napięta i lepiej nawilżona.

Przed zabiegiem przeprowadzana jest dokładna ocena proporcji twarzy. Następnie za pomocą kaniuli, czyli miękkiej i tępo zakończonej igły, w odpowiednich miejscach wprowadzany jest kwas hialuronowy. Dzięki niemu można nadać tkankom miękkim właściwą objętość.

Na pierwsze efekty zabiegu nie trzeba długo czekać, te są widoczne niemal od razu. Pełne rezultaty pojawiają się ok. miesiąc po zabiegu (jest to stopniowy proces). Efekty miękkiego liftingu utrzymują się od 1 do 2 lat. Zabieg nie jest bolesny, choć podczas jego trwania może być odczuwalny lekki dyskomfort i uczucie rozpierania.

Wolumetria tłuszczem

W celu poprawy rysów twarzy i zyskania młodszego wyglądu można przeprowadzić także przeszczep tkanki tłuszczowej, inaczej lipotransfer. Zabieg polega na pobraniu tłuszczu z wybranej części ciała i przeszczepienie w okolice twarzy. Nie jest on bolesny, gdyż w miejsce wyznaczone do odsysania tkanki tłuszczowej podaje się znieczulenie, a także specjalny płyn obkurczający naczynia krwionośne.

Tłuszcz jest odpowiednio przygotowywany do przeszczepienia. Czas trwania zabiegu to zwykle około 90 minut, a rekonwalescencji ok. 7-14 dni. Efekty po przeszczepie tkanki tłuszczowej są subtelne, wyraźniejsze zmiany można uzyskać przy użyciu kwasu hialuronowego.

Wolumetria twarzy – dla kogo?

Na wolumetrię twarzy decydują się osoby, które chcą jak najdłużej zachować młody wygląd. Użycie kwasu hialuronowego czy tłuszczu jest polecane m.in. w przypadku zapadniętych kości policzkowych i opadających policzków. Wolumetria twarzy sprawdza się także przy redukcji zmarszczek i pozwala pozbyć się problemu zwiotczałej skóry.
Z zabiegów korzystają ponadto osoby, które mają anatomiczne defekty m.in. zauważalną asymetrię w budowie twarzy czy nierówne wargi. 
Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym

Zmarszczki to problem natury estetycznej, który pogłębia się wraz z wiekiem. Na szczęście istnieje cudowne remedium na zmarszczki – kwas hialuronowy, który pozwala na ich wypełnienie, a jednocześnie doskonale poprawia jakość skóry. Dzięki temu wygląda ona młodo, zdrowo i pięknie. Efekty wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym są natychmiastowe i utrzymują się przez długi czas. To skuteczny sposób na pozbycie się bruzd nosowo-wargowych, linii marionetki, zmarszczek palacza, zmarszczek gładziny czoła, lwiej zmarszczki czy kurzych łapek.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym jest mało inwazyjny. Trwa około 30-60 minut, w zależności na jakim obszarze jest on wykonywany. Rozpoczyna się od nałożenia preparatu znieczulającego na skórę.  Gdy zacznie działać, specjalista przy pomocy bardzo cienkiej igły wstrzykuje kwas hialuronowy w głębokie warstwy skóry oraz pod skórę. Kwas hialuronowy, dzięki swojej elastycznej, żelowej formule, doskonale wypełnia miejsca, gdzie pojawiły się zmarszczki i bruzdy, zapewniając jednocześnie bardzo naturalne efekty.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Jedynie na tydzień przed zabiegiem podania kwasu hialuronowego należy zaprzestać  przyjmowania leków zmniejszających krzepliwość krwi, zwłaszcza aspiryny. Do zabiegu kwalifikowane są wszystkie osoby zdrowe, bez względu na płeć i wiek.

Co zrobić po zabiegu?

Zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po nim pacjent może powrócić do normalnego trybu życia. Należy jedynie zrezygnować z wizyt w solarium oraz saunie, a także unikać słońca i spożywać większe ilości wody. Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zakończeniu zabiegu, zaś na ostateczne należy poczekać do dwóch tygodni.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Do przeciwwskazań uniemożliwiających przeprowadzenie zabiegu zaliczamy:

  • ciążę i karmienie piersią,
  • aktywne zakażenia skóry (opryszczka, trądzik oraz inne),
  • choroby autoimmunologiczne,
  • leczenie onkologiczne,
  • skłonność do bliznowacenia.
 
Leczenie bruksizmu botoksem

Bruksizm to nadmierna i mimowolna aktywność mięśni żwaczy. Charakterystyczne dla bruksizmu jest zaciskanie i zgrzytanie zębami podczas snu. To niekontrolowane zjawisko ma negatywne skutki uboczne zdrowotne i estetyczne.

Prowadzi do ścierania szkliwa, odkrywania korzeni zębów, uszkodzeń dziąseł, złamań zębów, a gdy długo nie jest zdiagnozowane i leczone, może spowodować nawet stany zapalne i zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych.

Mogą pojawić się migreny, napięcia karku, bóle głowy, pleców, zaburzenia równowagi czy problemy ze słuchem. Dodatkowo niekorzystnym efektem bruksizmu może być tzw „twarz kwadratowa”, ciężka i poszerzona w dolnej partii o zmienionym owalu.

Jak działa botoks na bruksizm?

Działanie toksyny botulinowej polega na czasowym zablokowaniu przepływu impulsu nerwowego do mięśnia żwacza. Powoduje to zmniejszenie napięcia mięśnia i w efekcie jego obkurczenie oraz rozluźnienie, co zapobiega nadreakcji. Zmniejsza się  napięcie i ból mięśni.  Po pewnym czasie zanika również objaw zgrzytania zębami, rysy twarzy w okolicy szczęki ulegają złagodzeniu, a nawet widocznemu odmłodzeniu.

Efekt utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy. W trakcie działania preparatu mięśnie są osłabione, zniwelowane jest napięcie w szczęce, a twarz wygląda smuklej, ponieważ mięśnie tracą swoją objętość.

Przebieg zabiegu

Lekarz po przeprowadzeniu wywiadu dobiera ilość pobranego preparatu oraz miejsca poddane zabiegowi. Następnie w wyznaczone wcześniej miejsca w mięsień żwacz podaje toksynę botulinową za pomocą cienkiej igły. Procedura zabiegowa jest szybka i prosta.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny, mało inwazyjny i prawie bezbolesny. Wymaga jedynie znieczulenie maścią. W miejscu podania preparatu czuć jedynie lekkie ukłucia i rozpieranie. Zalicza się do kategorii „zabiegów lunchowych”, ponieważ nie zostawia praktycznie żadnych śladów. Może wystąpić lekkie zaczerwienienie, które ustępuje po około godzinie.

Procedura trwa około 30 minut.

Zalecenia pozabiegowe

Przez kolejne kilka tygodni po zabiegu należy unikać zabiegów wykorzystujących fale radiowe, głęboką podczerwień czy zabiegów laserowych, korzystania z solarium oraz sauny. Osłabią one oraz skrócą czas działania preparatu.

Efekty

Efekt zmniejszenia bólu i obniżenia napięcia mięśni pojawia się w ciągu 3 do 7 dni i utrzymuje się do 6-8 miesięcy. Po upływie tego czasu zabieg należy wykonać ponownie. Po 2 letniej terapii pacjenci odczuwają wyraźną poprawę, zmniejszenie objawów bólowych oraz redukcję zgrzytania zębami. Efektem dodatkowym leczenia jest estetyczna zmiana wyszczuplenia rysów twarzy.

Przeciwwskazania:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • zdiagnozowane stosowanie leków antykoagulacyjnych (m.in. aspiryna),
  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego.
Leczenie nadpotliwości pach, dłoni, stóp oraz skóry owłosionej głowy toksyną botulinową

Dla osób, które cierpią z powodu nadmiernej potliwości w okolicy pach, dłoni, jak i stóp, idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie toksyny botulinowej.

Zabieg poprzedza precyzyjna ocena intensywności wydzielania potu w leczonej okolicy, co zwiększa jego skuteczność. Podanie preparatu w wybraną okolicę trwa krótko, a po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności.

Czas trwania zabiegu to ok. 30-45 min.

Zabieg wykonany w znieczuleniu miejscowym.

Nie wymaga pobytu w klinice.

Przeciwwskazania:

  • choroby z zaburzeniem przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
  • stosowanie leków powodujących relaksacje mięśni,
  • miejscowe infekcje skóry,
  • ciąża i okres karmienia,
  • zaburzenia krzepnięcia.

Efekty:
Działanie botoksu rozpoczyna się po 2-3 dniach i w pełni rozwija się do 2 tygodni. Utrzymuje się przez 6-12 miesięcy.

Lipoliza iniekcyjna
To dobre rozwiązanie przede wszystkim dla osób z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej, które borykają się z kompleksami związanymi z drobnymi mankamentami swojej figury.
 

Na czym polega lipoliza iniekcyjna?

Podczas lipolizy iniekcyjnej tkanka tłuszczowa jest likwidowana poprzez podawanie zastrzyków z substancji, która prowadzi do rozpuszczania komórek tłuszczowych. W miejscach wstrzyknięcia preparatu powstaje kontrolowany i zamierzony, niewielki stan zapalny tkanki tłuszczowej.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Po podaniu zastrzyków może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie, czasami powstają także lekkie zasinienia po nakłuciu igłą.

Miejsca na ciele poddawane zabiegowi niekiedy stają się bardziej wrażliwe na ucisk i dotyk, pacjenci mogą odczuwać też delikatny ból lub świąd skóry. Jednak taka reakcja utrzymuje się zwykle przez kilka dni po zabiegu i stopniowo ustępuje. Aby złagodzić wymienione dolegliwości, stosuje się środki przeciwbólowe i leki antyhistaminowe.

Po wykonanej lipolizie iniekcyjnej można od razu wrócić do pełnej aktywności, pobyt w klinice nie jest konieczny. Zabieg trwa średnio do 30 minut, w zależności od tego, do jakiej części ciała podawany jest preparat. Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, zaleca się wykonanie serii 3-6 zabiegów powtarzanych co 4 tygodnie. Dobrym uzupełnieniem terapii jest masaż limfatyczny, który przyspiesza usuwanie tłuszczu z komórek.

Lipoliza iniekcyjna – wskazania

Lipoliza iniekcyjna jest odpowiednia dla osób chcących zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała. Zabieg umożliwia pozbycie się takich problemów jak:

  • fałdy tłuszczu na brzuchu,
  • podwójny podbródek,
  • poduszeczki tłuszczowe w okolicy pach,
  • fałdy na plecach, znajdujące się poniżej żeber,
  • otłuszczony, tzw. byczy kark,
  • ginekomastia męska,
  • zbyt grube pośladki, uda, kolana,
  • za szerokie biodra.

Jakie efekty zapewnia lipoliza iniekcyjna?

Przeprowadzenie serii zabiegów lipolizy iniekcyjnej pozwala na utratę nawet 4-5 cm w obwodzie w miejscu, gdzie został wstrzyknięty preparat. Jeżeli ilość tkanki tłuszczowej jest niewielka, do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów wystarczą nawet dwa lub trzy zabiegi.

Lipoliza iniekcyjna pozwala na zmniejszenie obwodu bioder, brzucha, ud, ramion lub innych części ciała, w których ilość komórek tłuszczowych jest według pacjenta zbyt duża.

 
Powiększanie ust

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to sposób na piękne, zdrowe i idealnie podkreślone usta. Umożliwia korektę ich kształtu, podkreślenie konturu, podniesienie opadających kącików oraz wypełnienie drobnych zmarszczek wokół.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym trwa około 30-45 minut, w zależności od zakresu działań, ustalonego wcześniej z pacjentem podczas konsultacji. Rozpoczyna się nałożeniem na usta i okolice kremu znieczulającego.

Następnie specjalista podaje preparat, który wypełnia i zwiększa objętość ust, wygładza je i nawilża. Zabieg kończy się delikatnym masażem. 

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg powiększania ust nie wymaga specjalnych przygotowań, natomiast podczas konsultacji warto wskazać, co stanowi największy problem i jakich efektów pacjent oczekuje po zabiegu. Efekty wcale nie muszą być bardzo widoczne, często jest to jedynie delikatne i naturalne podkreślenie ich piękna.

Co zrobić po zabiegu?

Zabieg zazwyczaj nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po jego zakończeniu pacjent może powrócić do codziennych aktywności. Usta po zabiegu mogą być opuchnięte i zaczerwienione, możliwe są również siniaki. Zaleca się unikanie sauny i solarium. Efekty widoczne są natychmiast. 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Z zabiegu mogą skorzystać niemal wszyscy, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wśród przeciwwskazań do jego wykonania znajdują się:

  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik) oraz inne infekcje,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • leczenie onkologiczne.
Laser frakcyjny twarzy, szyi oraz dekoltu

Laser frakcyjny to nowoczesne narzędzie, które służy do szybkiej i wyraźnej poprawy kondycji skóry. Dawniej wykonywano dermobrazję mechaniczną w przypadkach kiedy obecnie wybiera się laser frakcyjny CO2. Zabiegi z użyciem lasera skutkują trwałą i intensywną regeneracją skóry spowodowaną biostymulacją oraz zintensyfikowaną syntezą kolagenu.

Po zabiegu obserwujemy redukcję i spłycenie zmarszczek, poprawę kolorytu i jędrności skóry. Laser frakcyjny nie tylko odmładza skórę, ale jest skuteczny w przypadku wszelkiego rodzaju blizn, zarówno pooperacyjnych, pourazowych czy potrądzikowych, a także w przypadku przebarwień. Zalecane jego wykonywanie w okresie jesienno-zimowym i wczesnowiosennym.

Orientacyjny czas trwania zabiegu:

w zależności od powierzchni: 5-30 min, przygotowanie do zabiegu trwa ok. 45 minut.

Rodzaj znieczulenia: miejscowe

Pobyt w klinice: bez pobytu

Zalecenia pooperacyjne:

  • natłuszczanie okolicy korygowanej przez minimum 10 dni,
  • przeciwwskazane opalanie się przez 3 miesiące.
Redukcja blizn laserem frakcyjnym

Rozstępy, czyli wrzecionowate pasma na udach, brzuchu, pośladkach i innych częściach ciała często są przyczyną obniżonej samoakceptacji u kobiet. Pojawiają się one również u mężczyzn, a wiek czy masa ciała nie mają dużego znaczenia. Nie zawsze walka z rozstępami przy pomocy kosmetyków przynosi oczekiwane rezultaty, dlatego warto zdecydować się na specjalistyczny zabieg z wykorzystaniem lasera.

Wskazania do wykonania zabiegu

Zabieg laserowej redukcji  rozstępów i blizn to odpowiednie rozwiązanie dla osób mających duży problem z charakterystycznymi, pręgowanymi zmianami w strukturze skóry oraz bliznami. Trzeba pamiętać, że na ich powstawanie narażeni są nie tylko dorośli (zarówno kobiety, jak i mężczyźni), ale też młodzi ludzie, w okresie dojrzewania.

Jak przygotować się do zabiegu?

Na miesiąc przed planowanym zabiegiem pacjent powinien odstawić preparaty mające w składzie izotretynoinę, retinol, a także inne pochodne witaminy A. Nie należy też wykonywać mikrodermabrazji, głębokich peelingów oraz stosować preparatów z witaminą C lub kwasami. Skóra poddawana laserowemu usuwaniu rozstępów nie powinna być opalona. Na tydzień przed zabiegiem konieczne jest zrezygnowanie z preparatów z dziurawcem i nagietkiem.

Przebieg zabiegu

Do redukcji blizn i rozstępów wykorzystywany jest  laser frakcyjny CO2 Smart Xide 2. Wykazuje on działanie frakcyjne ablacyjne. Energia z laserowej wiązki skupia się w skórze właściwej, pobudzając produkcję kolagenu.

Laserowe usuwanie rozstępów i blizn wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania zabiegu to średnio 15-45 minut, w zależności od powierzchni skóry.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Powrót do codziennej aktywności jest możliwy zaraz po wykonaniu zabiegu, choć skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta. Zaleca się, aby przez pierwsze 3 dni pacjent stosował ochronny preparat wspomagający regenerację. Ponadto przez miesiąc konieczne jest używanie kosmetyków SPF50, żeby zapewnić skórze ochronę przed działaniem promieni UV.

Dzięki zabiegowi laserowego usuwania rozstępów i blizn objęte leczeniem partie ciała stają się wyraźnie jędrniejsze, a wrzecionowate pasma rozjaśnione i mniej widoczne. Efekty narastają przez trzy miesiące od zastosowania laseru. Aby skutecznie pozbyć się rozstępów, zabiegi należy wykonywać w serii od 3 do 5, zachowując między nimi 6-tygodniowe odstępy.
Pajączki naczyniowe Laser ND-YAG

Laserowe usuwanie naczynek to sposób na bardzo małe naczynka, którym skleroterapia nie da rady. Jego nieinwazyjność, precyzja i skuteczność sprawiają, że każda pacjentka jest zadowolona z zabiegu, a wyglądem swoich nóg nie musi martwić się na długi czas.

 

Wszyscy dobrze zdajemy sobie sprawę, że nawet niewielkie pajączki mogą sprawić, że nasze nogi nie będą prezentowały się już jak dawniej. Przez ten problem wiele osób wręcz unika odsłaniania i eksponowania nóg. Aby pajączki nie były już dłużej przypadłością, z którą musimy się zmagać, proponujemy zabieg ich laserowego usunięcia.

Jest to całkowicie bezbolesna procedura, która nie wymaga dodatkowego znieczulenia. Pierwsze efekty dostrzeżemy już po pierwszym zabiegu, jednak specjaliści sugerują wykonanie całej serii kuracji, abyśmy mogli mieć stuprocentową pewność, że na trwałe pozbędziemy się tego problemu. Przyczyn popękanych naczynek na nogach jest bardzo wiele, jednak to przede wszystkim genetyczne predyspozycje zależą od tego, czy zmiany te u nas wystąpią i w jakiej skali. Są to często procesy, na które nie mamy wpływu, jednak możemy zapobiec im od zewnątrz.

Zabieg jest wykonany jednym z najlepszych na rynku, Laser ND-YAG Motus AY.

Wskazania:

  • teleangiektazje, pajączki na nogach
  • znamiona port wine
  • naczyniaki rubinowe

Przeciwwskazania:

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • świeża opalenizna, stosowanie samoopalacza
  • leki przeciwkrzepliwe
  • aktywne zmiany chorobowe skóry
  • aktywna choroba nowotworowa
  • wszczepiony rozrusznik serca
  • skłonności do powstawania bliznowców
  • bielactwo
  • podrażnienie skóry w miejscu zabiegu
  • stosowanie środków fotouczulających (pochodne witaminy A, antybiotyki z grupy tetracyklin, dziurawiec, nagietek)

 

Przygotowanie do zabiegu:

Skóra poddawana zabiegowi nie powinna być opalona. Preparaty izotretynoiny, retinolu i innych pochodnych witaminy A należy odstawić na miesiąc przed zabiegiem. Przez miesiąc nie należy też wykonywać głębokich peelingów, mikrodermabrazji, nie należy stosować preparatów z kwasami czy witaminą C. Preparaty z dziurawcem czy nagietkiem należy odstawić na tydzień przed zabiegiem.

Przebieg zabiegu:

Skóra nie wymaga znieczulenia. Znieczulenie kremem jest przeciwskazane, gdyż obkurcza naczynia. Zabieg trwa zazwyczaj 15 – 45 minut, pacjent odczuwać może delikatne szczypanie, pieczenie, kłucie, ciepło, końcówka chłodząca minimalizuje doznania bólowe. Po zakończeniu zabiegu nałożony zostanie regenerujący preparat ochronny.

Po zabiegu:

Do codziennej aktywności można wrócić praktycznie natychmiast. Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i obrzęknięta. Później mogą pojawić się drobne strupki, które odpadną po kilku dniach, nie należy ich ścierać czy zdrapywać. Makijaż jest przeciwskazany przez dobę po zabiegu. Przez tydzień wskazane jest używanie preparatu ochronnego wspomagającego regenerację, na przykład Cicalfate, Zinalfat, Cicaplast. Fotoprotekcja SPF 50 konieczna jest przez miesiąc po zabiegu. Przez tydzień należy unikać czynności prowokujących przegrzanie i przekrwienie skóry (intensywny wysiłek fizyczny, sauna, gorące kąpiele, spożywanie alkoholu).

KONTAKT

Do zobaczenia

Skontaktuj się z nami i umów w jednej z naszych placówek.

Planetarna 15B/14
62-020 • Zalasewo

Prusa 2 
63-300 • Pleszew

info@drkawa.pl
889 307 252

FB: Dr Kawa
INSTA: Dr Kawa